אחסון כל - מחסנים להשכרה בראש שקט
  maamar banner

  מעוניין לשמוע עוד? מלא את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם

  האם כדאי בכלל לאחסן במכולה?

  אחסון במכולה - האם כדאי?

  טרם ניגש להסברים, יש משהו פשוט מאוד שעלול להתפרש בצורה קלוקלת; יש הבדל תהומי בין אחסון ציוד וחומרים עמידים בטמפרטורה גבוהה ויש אחסון תכולה רגישה לחום. עכשיו כל מה שייכתב להלן יתייחס לאחסון מהסוג האחרון.

   

  עלות – תועלת

   

  המחיר: אחסנה במכולות זולה משמעותית מכל פונקציות האחסון הקיימות בשוק. ניתן לבחור בהשכרת מכולה באתר עצמו של כל אחת מחברות האחסנה ואם יש לכם חצר או מקום פנוי בשטח הבניין להעמיד קונטיינר. האפשרות השנייה היא כמובן האפשרות המועדפת לא רק בגלל הפרשי המחיר אלא גם בזמינות אם רוצים לשלוף דבר מה מהמכולה.

   

  המידה: בענף השכרת המחסנים ישנן 2 שיטות עיקריות: האחת, השכרת יחידת אחסון פרטית, והשנייה, תשלום על מקום אחסנה בהאנגר משותף.

   

  בשתי השיטות יש (במידה כזו או אחרת) התייחסות לכמות התכולה שמאחסנים; ככל שמביאים פחות - משלמים פחות (וההפך), כך שניתן לשלם באופן יחסי הן על זמן האחסון הרצוי (בדרך כלל לפי חודשים מלאים) והן על הכמות הרצויה (בדרך כלל לפי נפח האחסון (CUB).

   

  אולם, בשונה משתי השיטות הנ"ל, כאשר מאחסנים חפצים במכולה אין הרבה אפשרויות, משום שמידת הקונטיינר היא קבועה (בדרך כלל 20 FIT) ולכן הלקוח נאלץ לשכור מקום בשיטת one size fits all ולנצל (או שלא) את כל המכולה במחיר אחיד וקבוע.

   

  הגישה: לא תמיד יש העדפה ברורה בין מכולות למחסנים במבנה, הדעות חלוקות בעניין ולמען האמת כל איש מכירות יגיד לכם מה שאתם רוצים לשמוע או מה שיעזור לו לשכנע אתכם...

   

  באופן כללי גובה המכולה נמוך יותר מהגובה הממוצע שבמחסני חברות האחסנה, ולכן תקבלו על נפח זהה יותר שטח רצפה - מה שיעזור לקחת דברים מבלי לפרק הרבה דברים לגובה. אולם, כשיש דברים גבוהים (כמו ארון למשל), צריכים ל"השכיב" אותם בצורה אופקית ומעליהם שמים דברים - מה שלעיתים מצריך הרבה יותר זמן, סבלנות ומיומנות כדי לא להסב נזקים.

   

  כך שתלוי מה שמים ואיך מסדרים מלכתחילה, כמו גם מה צריכים לשלוף ובאיזה עומק נמצא החפץ שאתם זקוקים להוציא על מנת להשתמש בו כרגע.

   

  המיקום: בדרך כלל לחברות האחסון יש יתרון קל מפני שהפריסה הארצית היא רחבה יותר מאתרי המכולות והמיקום עצמו של המחסנים להשכרה נמצא יותר בערים ובאזורי התעשייה על פני נמלים, שם נפוץ יותר להשכיר קונטיינרים.

   

  שעות פתיחה: לרוב, בתחום האחסון, להשכרת מכולות יש יתרון ברור בנגישות ושעות פעילות לאורך כל היממה, בכל ימות השבוע, לרבות חגים ומועדים וזה יתרון עצום לאלה שצריכים להגיע דווקא בסופי שבוע או בשעות מאוחרות. אמנם יש חברות אחסנה שמנסות לתת מענה בתחום הזה, אך עד כה זה לא נראה ככלכלי בשל מיעוט הלקוחות הזקוקים לזה בכל מחיר.

   

  האיכות: אין צל של ספק לאור מה שכתבנו והסברנו בפתיח למעלה, הטמפרטורה במכולות במיוחד בקיץ היא חמה עד מאוד ולכן כל הרהיטים ומוצרי החשמל (בוודאי גם תמונות אלבום) נהרסים ומתעוותים ויש נזק רב בשיטת אחסון זו המתאימה פחות לתכולת דירות ומתאימה יותר לברזלים, סחורה בקופסאות פח וכדומה.

   

  נזקי מים: גם במחסנים להשכרה במבנה (במיוחד בקיבוצים ומושבים) וגם באתר מכולות להשכרה ישנן 2 בעיות נפוצות בחורף הנובעות מגשמים:

   

  הבעיה האחת: נזילות וטפטופים מחורים וסדקים בתקרה ובקירות - על מנת לחסוך עוגמת נפש יש לבדוק שהמקום נקי ויבש ללא עובש או טחב וסגור הרמטי מפני רוח וגשם בעוד שהכל מנוילן "מכף רגל ועד קדקוד".

  הבעיה השנייה: הצפות ושיטפונות במקומות הנמוכים, לכן יש להדיר רגליים מחברות האחסון המועדות ולראות ששמים הכל על גבי משטחים לכל מקרה שלא יהיה...

   

  גלוי נאות: לחברת אחסון כל אין אופציה לאחסן במכולות! אנו לא ממליצים על כך! ויחד עם כל השיקולים אנו חושבים שבאופן חד משמעי כדאי ונח יותר לאחסן ביחידות אחסון פרטיות, כאשר אנו נותנים אפשרות לכל לקוח לבחור במחסן בכל גודל שיירצה, לכל פרק זמן שירצה, בלי נזקי חום או רטיבות באופן פרטי ובגישה יומיומית באופן קל ובטוח :-)

   

  בהצלחה!

  מאמרים נוספים

  לכל שאלה או עצה אנחנו כאן בשבילכם:
  1-800-300-337

  מרכז ראשי:
  טלפון: 03-9669682 , פקס: 03-9654527
  למשלוח דואר: ת.ד. 2346 ראשל"צ מיקוד: 7512301
  דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  english   spanish   russian   french
  © כל הזכויות שמורות לאיחסון כל בע"מ
  עיצוב אתר: סטודיו בהיר   |   בניה וקידום אתר: אקטיביטק בע"מ