אחסון כל - מחסנים להשכרה בראש שקט
  maamar banner

  מעוניין לשמוע עוד? מלא את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם

  איך שומרים על הדברים בתוך הקרטון?

  קופסאות קרטון

  עיסת נייר בצבע חום בשם "קרטון". כן, הפטנט הזה שלוקחים נייר והופכים אותו לקרטון איך כבר התרגלנו להמצאה הנפלאה הזו שמלווה אותנו כבר 3 עשורים והחליפה את ארגזי העץ הכבדים של פעם ונראית היום כדבר טבעי וברור מאליו...


  מעשה בארגז משומש

  לא תמיד ארגז מקרטון הוא הבחירה האולטימטיבית לעיתים כדאי דווקא משהו חזק יותר כמו פלסטיק או משהו שקוף לנוחות ושימוש תדיר ולעיתים אפילו ארגז קשיח ועצמתי מעץ לשילוח ימי בספינה אבל בדרך כלל הקרטון הוא החומר הנח ביותר והקל ביותר להעברות דירות.

  יתרונו הברור של ארגז מקרטון הוא עלותו הזולה יחסית לחומרים אחרים והמחיר של קניית מספר רב של קרטונים לא מכבידה יחסית על הכיס. מה גם שכיום ניתן לקנות בזיל הזול או אפילו להשיג בחינם קרטונים משומשים ולהוריד דרסטית מהוצאות ההובלה את מרכיב האריזה.

  האויב מבפנים ...

  היחס לקרטון תמיד יהיה אמביוולנטי מבחינה פונקציונלית לא תמיד הקרטון ייתן מענה לכל חפץ או תכולה הוא נחוץ מאוד אבל לא תמיד הכרחי בכל מחיר, יחד עם זאת שחושבים על קרטון תמיד לבחון את האריזה משני צדדים האחד - מבחוץ (שלא יקבל מכה ויונח בזהירות),והשני, לא פחות חשוב - מבפנים, כאשר הסדר וההיגיון בדרכים כיצד מה וכמה מכניסים לתוכו יהיה לפי האמרה "סוף מעשה במחשבה תחילה" להלן האספקטים הנדרשים, בואו נתחיל:

  1. צמצום רווחים–רווח בין חפצים בארגזים או חללים פנויים בקרטון מובילים לשני דברים:

  האחד בזבוז מקום בבית עוד בשלב האריזה, בתא המטען של המשאית בשלב ההובלה, ולעיתים בזבוז משווע של מקום יקר ביחידת האחסון שלכם (אם אתם מובילים את התכולה לאחסון) וכן הגברה של כמות הקרטונים הנרכשת (עלות מיותרת)

  הדבר השני הוא פגיעה בכושר ההגנה של המארז על תכולתו, ואני מסביר: החפצים בתוך הקרטון נשמרים הודות למעטפת שלו אם וכאשר הקרטון יקרוס פנימה או החוצה החפצים שבו יינזקו, מבחינה פיסיקאלית עמידות וחוזק הדפנות מושפע מלחץ על הדפנות גם מבפנים, הלחץ הפנימי שומר עליו ומחזק אותו לעמוד בקבלת "מכות" מבחוץ וגם לסחוב מעליו כמות נכבדת של קרטונים ומשקל רב.

  אם אחת הדפנות תלחץ החוצה או פנימה העיוות יגרום להתמוטטות בשל כח הקריסה לכן חשוב שכל החפצים בתוך הקרטון יהיו צפופים ויפעילו התנגדות לכיפוף.

  בנוסף לכל האמור, כמובן שרווחים בין חפצים יאפשרו להם להתנועע ולנקוש אחד בשני דבר מיותר ורשלני על אחת כמה וכמה שמדובר בכלי זכוכית או סרוויס חרסינה.

  2. עמוד נח–שימו לב, כל הבקבוקים, הגלונים, המימיות, האריזות, הקומקומים, המכלים של השמנים והדלקים כל מכלי התרסיס הנוזל והגז, הבקבוקים הלחיצים מהשמפו ועד קרם ידיים, לקים, תרופות וכו' וכו'

  1. הכל יסודר כשהפיה מופנית כלפי מעלה ועל גב הפיה להדביק חתיכת סרט סלו-טייפ \ מסקינג-טיפ לאיטום.

  2. הכל יהיה צפוף ללא רווחים על מנת שלא יהיה אפשר לשום אחד מהבקבוקים לנטות הצידה או ליפול.

  3. כל 2-3 בקבוקים\מכלים (לפי הצורך) יתעטף בתוך שקית ניילון חזקה קשורה מלמעלה (בתוך הקרטון עצמו).

  4. על כל קרטון שכזה יש לרשום באותיות ברורות "זהירות נוזלים" ולסמן 2 חצים המראים את כיוון תנוחת הקרטון.

   

  3. אריזה פנימית–הגענו ל"קו ההגנה האחרון" בהבטחת האיכות, מעבר לקרטון חזק או חלש קטן או גדול ומעבר לשמירה עליו שלא יקבל מכות כדי לתת ביטחון מלא שלא יקרה כלום צריך לארוז ולעטות כל חפץ שביר רגיש או מועד לפורענות במעטפת נוספת, אם ע"י נייר קרפ חום אם ע"י ניילון בועות פצפצים ואם ע"י ריפוד במצעים וכסתות

  מאמרים נוספים

  לכל שאלה או עצה אנחנו כאן בשבילכם:
  1-800-300-337

  מרכז ראשי:
  טלפון: 03-9669682 , פקס: 03-9654527
  למשלוח דואר: ת.ד. 2346 ראשל"צ מיקוד: 7512301
  דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  english   spanish   russian   french
  © כל הזכויות שמורות לאיחסון כל בע"מ
  עיצוב אתר: סטודיו בהיר   |   בניה וקידום אתר: אקטיביטק בע"מ